Aktualności firmowe


Basfer na Targach Budma

W dniach od 20 do 23 stycznia 2009 w Poznaniu na powierzchni ponad 41 000 m2, ponad 1300 producentów i dostawców dla branży budownictwa zaprezentowało swoje najnowocześniejsze produkty i usługi. Targi w liczbach to ponad 1300 producentów i dostawców dla budownictwa z 35 krajów, 40000 m2 ciekawej ekspozycji wystawienniczej, ponad 200 nowości i premier rynkowych. Na powierzchni 16 m2 zaprezentował się Basfer. Po początkowych przejściach z uszkodzeniem w transporcie tylnej ściany dekoracji, awarią dostaw energii elektrycznej, zwarciem instalacji i w konsekwencji spaleniem silnika od fontanny, będącej elementem kompozycji stoiska ekipa firmy uznała, że po takim falstarcie gorzej być już nie może. I rzeczywiście z każdą godziną rosło zainteresowanie produktami Basfer. W rynkowe nowości i premiery doskonale wpisały się nasze kolumny i prefabrykaty architektury wodnej.
Niebagatelny wpływ na rosnącą frekwencję odwiedzających naszą ekspozycję miał zrealizowany pomysł budowy stoiska w efektownej glorietcie, stanowiącej flagowy produkt firmy. Zbudowane na planie koła, otoczone składająca się z 5 elementów kolumnadą, przykryte wykonaną w innowacyjnej technologii kopułą stoisko stanowiło o oryginalności i świeżości pomysłu wśród wystawców. Doskonale wpisywało się w ogólne wrażenie unikalnych przestrzeni prezentacyjnych. Na Budmie odbyło się również 60 wydarzeń o charakterze branżowym.

Mimo zapowiadanego kryzysu Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Bogatej ofercie towarzyszyły ciekawe prelekcje, spotkania ze specjalistami i prezentacje. Wielu odwiedzających konsultowało rozwiązania technologiczne swoich projektów z naszym głównym specjalistą. Targowy debiut Basfer wypadł okazale również, dzięki zaangażowaniu całej ekipy oraz osób współpracujących. Odwiedzającym podobały się również profesjonalnie i gustownie przygotowane materiały informacyjne Jako debiutant nawiązaliśmy wiele interesujących kontaktów, poznaliśmy ciekawych ludzi. Za wszystkie ciepłe słowa i pochwały dziękujemy. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie.10-12 października br. Basfer uczestniczył w obchodach "Święta drzewa"

Z tej okazji przygotowaliśmy specjalnie dla naszych klientów możliwość nabycia donic po promocyjnych cenach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze altany ogrodowe. Odwiedzający mogli otrzymać rabat na wszystkie rośliny i towary wystawiane podczas tego święta. Dodatkowo udzielano fachowych porad specjalistów z zakresu ogrodnictwa i szkółkarstwa.
Dopisała również pogoda. Podczas imprezy przygotowano także wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin.

Dzień drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że ,,inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość". Idea ta spotkała sie szerokim odzewem. Tylko w 1872 roku na apel Mortona posadzono w USA ponad milion drzew. Do Europy idea trafiła w 1951 roku. Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa ONZ (FAO) postanowiła że we wszystkich krajach członkowskich obchodzony będzie każdego roku Światowy Dzień Drzewa. Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej.