Dlaczego kolumna toskańska BASFER?


Słupy to z pewnością tańszy element konstrukcyjny. Ich zastosowanie jest tak powszechne ze względu na dużą dostępność i łatwość wykorzystania szalunków z rur, w szczególności z monotuby.

Wszystkie te z pozoru proste rozwiązania wymagają intensywnych nakładów związanych z tynkowaniem i wykończeniem powierzchni surowego słupa. Uzyskuje się w ten sposób prymitywny i monotonny element architektoniczny. Zastosowanie kolumny BASFER pozwala na uzyskanie mniejszym nakładem pracy i kosztów nieporównywalnie atrakcyjniejszego efektu wizualnego i architektonicznego. Jednocześnie stwarzamy w ten sposób unikalny klimat współczesnego domostwa odwołującego się zarówno do piękna i harmonii klasycznych kształtów, jak i do korzeni szlachetnej tradycji.

Kolejnym celem naszego technologa było uniknięcie problemów związanych ze składaniem pojedynczej kolumny z kilku ciężkich elementów oraz z dostosowaniem jej do wymaganej wysokości całkowitej. Obecnie na rynku kolumny architektoniczne realizowane są poprzez montaż i łączenie kilku betonowych pierścieni, często za pośrednictwem wyspecjalizowanych ekip budowlanych producenta. Taki system zestawiania kolumn jest bardzo pracochłonny. Dodatkowo miejsca, w których występują łączenia są mało odporne na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Często tworzą się w nich widoczne pęknięcia i zarysowania, będące początkiem ogólnej destrukcji kolumny.

Stosowane w niektórych obiektach sztukaterie są próbą poprawy sytuacji w zakresie estetyki. Zazwyczaj wykonywane są one z materiałów nietrwałych w eksploatacji i nie spełniających oczekiwań klientów. Powoduje to niejednokrotnie przedwczesną konieczność wymiany tych elementów.

Cena: 793,00 zł brutto (650,00 zł netto; cena za komplet).
Jeżeli chcesz nabyć ten produkt, wypełnij formularz kontaktowy bądź skontaktuj się z lokalnym dystrybutorem produktów firmy BASFER.


Wyrób posiada Rekomendację Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej w  Warszawie, ul. Filtrowa 1, pod numerem: RT ITB - 1029/2008